BURADASINIZ:
ANA SAYFA

22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü

GÜNCELLENME TARİHİ : 12/07/2017

112 istasyonu ziyareti.png

Sağlık; bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biridir. Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği de bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek gruplarındandır. Şefkatle ve sabırla yapılan bu kutsal mesleğin mensupları, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin en zor anlarda insanların hayatlarını kurtarmak için gece gündüz çalışır. 

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Günü’nde amaçlanan hedef, acil sağlık sisteminde yer alan bütün sağlık çalışanları arasında birlik, beraberlik ve dayanışma ortamını sağlamak kadar, acil sağlık hizmetleri ve ilk yardım konusunda halkımızı bilinçlendirmek ve kamuoyunu doğru bilgilerle aydınlatmaktır.

Sağlık merkezine ulaşmadan önce hastaya, yapılacak ilk yardım çoğu zaman hayat kurtaracak boyutlara ulaşır. Bu yüzden ilk yardımın en kısa sürede ve en etkin şekilde yapılması, kurtarılacak hayat sayısını da arttırır. Dolayısıyla mevcut durumun daha kötüye gitmesini önleyerek, kişinin hayatta kalmasını amaçlayan ve hastaların hastaneye ulaşana kadarki sürede sağlıklarını ve güvenliklerini sağlayan Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerinin hayatımızdaki önemi çok büyüktür. 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri gününüz kutlu olsun.